Clifton Heights Music Festival 2010 – April 2-3 – Cincinnati, OH – 6 Venues, More Than 40 Bands

0
50

clifton heights music festivalClifton Heights Music Festival on Facebook

APRIL 2nd

Rohs St. Café 2nd
9:00-9:30 – Tiyi
9:45-10:15 – Jameze
10:30-11:15 – Mahogany Reign, CJ The Cynic, &
Bullying Ben Jones
11:30-12:00 – The Happy Maladies

Baba Budan’s 2nd
9:30-10:15 – Wade Baker Jazz Collaboration
10:30-11:00 – No No Knots
11:15-11:45 – Madras Lounge
12:00-12:30 – The Frankl Project
12:45 – 1:30 – Cincy Brass

Uncle Woody’s 2nd
9:30-10:15 – Twelve-Foot-Tall-Band
10:30-11:00 – The Electric Generals
11:15-11:45 – The Fluxcapacitors
12:00- 12:30 – The Shyspots
12:45 – Close – Hip-Hop/Rock/Funk/Dance Party
w/ DJ’s Kyle Cannon, K-Frey, Tim Lachut

Mac’s Pizza Pub 2nd
9:30-10:15 – Sans Axiom
10:30-11:00 – Frankly Speaking
11:15-11:45 – Losanti
12:00-12:30 – Eclipse
12:45 – 1:30 – Perfect Norm

Christy’s Biergarden 2nd
9:00-10:30 – Hip/Hop w/ DJ Clockwork
Constant Elevashun, Da 3rd Element, Camp David, Moxy Monster, MC Till, & Skandal Da Ruckus Man
10:45 -11:15 – The Comforts
11:30 -12:00 – Loud Mouth
12:15-12:45 – Sango Dango
1:00-1:30 – The Pinstripes

Murphy’s Pub 2nd
9:30-10:15 – Matthew Shelton & The Picnic
10:30-11:00 – Free Sophia
11:15-11:45 – Mallory
12:00-12:30 – J Dorsey
12:45 – 1:30 – Sparrow Bellows

APRIL 3rd

Rohs St. Café 3rd
9:00-9:30 – Peter Adams
9:45-10:15 – Iolite
10:30-11:45 – Hip Hop Set w/ DJ DQ
Elementz Hip-Hop Center, Blade Triple, illete the 7th Grader, ill Poetic, Sean Little,
Wonder Brown, Theory Hazit

Baba Budan’s 3rd
9:30-10:30 – Venegas
10:30-11:00 – Hope Springs Eternal
11:15-11:45 – Wade Johnston & The Navigators
12:00-12:30 – Dan Orlando
12:45 – 1:30 – The Marmalade Brigade

Uncle Woody’s 3rd
9:30-10:15 – The Skeetones
10:30-11:00 – Chick Pimp
11:15-11:45 – Moneytrees River
12:00-12:30 – The Harlequins
12:45 – 1:30 – Hip-Hop/Experimental/Pop/
Dance Party w/ DJ Dirty C, & DJ Positronic

Mac’s Pizza Pub 3rd
9:30-10:15 – Shadow Raptr
10:30-11:00 – Bones Dupree
11:15-11:45 – Pharaoh Loosey
12:00-12:30 – Best Revenge
12:45 – 1:30 – Lazy Ass Destroyer

Christy’s Biergarden 3rd
9:30-10:00 – The 54
10:15-10:45 – Where They Landed
11:00-11:45 – Noctaluca
12:00-12:30 – Banderas
12:45 – 1:30 – The Prohibitionists

Murphy’s Pub 3rd
9:30-10:15 – Defective Males
10:30-11:00 – Wist
11:15-11:45 – Buckra
12:00-12:30 – Josh Eagle & The Harvest City
12:45 – 1:30 – Lifelike